28 Mayıs 2015

Kılıçdaroğlu’nun CHP’sine “Cemaat ziyareti”

Pazartesi, 30 Ocak 2012 18:25

  

CHP'ye Cemaat ziyareti

 

Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'deki Fethullahçı derneği kabul etti

 

30 Ocak 2012 Pazartesi 17:40

ulusalkanal.com.tr

 chpye_cemaat_ziyareti

Geride bıraktığımız hafta CHP genel merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilginç ziyaretçileri vardı. Kılıçdaroğlu, Fethullah Gülen’in Amerika’da kurduğu organizasyonun temsilcilerini partisinde ağırladı. Rastlantı mıdır bilinmez; bu görüşme, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “'yargıda cemaat kadrolaşması var’ diyemem” sözlerinin bir gün sonrasında gerçekleşti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sözleri sarf ettikten bir gün sonra, Fethullah Gülen’in Amerika’daki organizasyonunun temsilcilerini parti genel merkezindeki makamında ağırladı.

Türk Amerikan Birliği adlı organizasyonun ve Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden heyetin başkanı Faruk Taban

Taban, Amerika’da cemaat bağlantılı sivil toplum örgütlerinde uzun yıllardır çalışan biri. Amerika’daki farklı eyaletlerde gerçekleştirilen Türkçe Olimpiyatları içinde görevler alan Taban, Türk Cumhuriyetleri kökenli ve Amerika’ya eğitim amaçlı giden öğrencilerle ilişki kuruyor.

Taban, son birkaç aydır Washington’da, yine cemaat bağlantılı düşünce kuruluşu Rumi Forum ile aynı binadaki Türk Amerikan Derneği Orta Atlantik Federasyonu ofisinde çalışmalarını sürdürüyordu.

Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden heyetteki diğer kişi Furkan Koşar. Cemaatin, New York’taki Brooklyn Amity School isimli okulunun müdürü olan Koşar, heyette Türk-Amerikan Dernekleri Konseyi Başkanı sıfatıyla yer aldı. Türk-Amerikan Dernekleri Konseyi, 2010 yılında Amerika'daki Türklerin örgütlendiği ATAA adlı kuruluşa alternatif olarak Fethullahçıların kurduğu ATAF'ın bünyesindeki bir kuruluş.

Heyetteki Özkur Yıldız, cemaatin Arizona eyaletinde Daisy Eğitim Şirketi adı altında iş yapan ve Sonoran Bilim Akademisine bağlı 5 okulun müdürlüğünü yapıyor.

Turkuaz Konseyi Başkan Yardımcısı Cemil Teber de cemaat adına Amerika’da çalışıyor. Teber, Fethullah Gülen’i takdir tasarısı olarak bilinen Teksas senatosundan geçmesi için lobi faaliyetleri yapanlardan biriydi.

Heyetteki bir başka cemaat üyesi Bilal Ekşili. Şikago’daki Niagara Vakfı’nın başkanı. Vakfın onursal Başkanı da Fethullah Gülen.

 

  

DÜZELTME:

Haberde yer alan:

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “'yargıda cemaat kadrolaşması var’ diyemem” sözlerinin…

Doğrusu şudur:

"yargıda cemaat yapılanması var" iddialarının hatırlatılması üzerine net konuştu: "Yargı içinde şöyle böyle kadrolaşma vardır demeyi doğru bulmuyorum."

ZAMAN Gazetesi, soru ve yanıtı birleştirerek, “'Yargıda cemaat kadrolaşması var' iddiası doğru değil” başlığı atmış.

Diyemem” ile “doğru değil” arasında ciddi bir anlam farkı var. Ulusal Kanal'daki dostlarımızın daha özenli olmasını bekliyoruz.

Ayrıca, “Teber, Fethullah Gülen’i takdir tasarısı olarak bilinen Teksas senatosundan geçmesi için lobi faaliyetleri yapanlardan biriydi.”  cümlesinde eksik var.

 

Kemal Şimşek

30 Ocak 2012, 20:11

 

 

  

Gazete Vatan Emek

Twitter: @GazeteVatanEmek

Facebook: https://www.facebook.com/Gazetevatanemek

AYDINLIK BİR GELECEK, çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras...

 

http://www.gazetevatanemek.com/

 

1668 Kez Okundu

Yorum Yazınız

(*) ile belirtilen zorunlu bilgileri girdiğinizden emin olunuz. HTML koduna izin verilmiyor.

Diğer Haberler